W odpowiedzi na nowe trendy rynku pracy, Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Świętokrzyskiej uruchomił nową specjalność - TELEINFORMATYKA. Studenci będą mogli zdobyć kompetencje z zakresu technologii Internetu Rzeczy oraz programowania sieciowego, a także uzyskać rozpoznawane na całym świecie certyfikaty.
psw logoOgromnym sukcesem zakończył się wyjazd drużyny „IMPULS” do Stanów Zjednoczonych i udział w zawodach University Rover Challange. Reprezentanci Politechniki Świętokrzyskiej zajęli trzecie miejsce.
psw logoPolitechnika Świętokrzyska znalazła się na trzecim miejscu w Polsce w Rankingu Szkół Wyższych 2018, mierzonego majątkiem najbogatszych Polaków. Ranking przygotowała firma Kuwik Ciesielski Family Office.
psw logoDebiutujący studenci Politechniki Świętokrzyskiej wygrali zawody bolidów w wyścigu na torze w Bydgoszczy. Pokonali sześć drużyn z doświadczeniem z całej Polski.
politechnika kielce logoDrużyna Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej weźmie udział w zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge 2018, gdzie na amerykańskiej pustyni w stanie Utah w pobliżu analogu bazy marsjańskiej MDRS będzie walczyć o zwycięstwo z najlepszymi drużynami z całego świata. Uczelnia otrzymała na ten cel wsparcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w wysokości 300 tys. zł. Dotacja umożliwi jeszcze bardziej unowocześnić konstrukcję pojazdu i pozwoli pokryć koszty podróży i udziału studentów i pracowników PŚk w zawodach.
politechnika kielce logoBez współpracy naukowców i przedsiębiorców można zapomnieć o innowacyjnej gospodarce. Województwo świętokrzyskie ma szansę stać się modelowym przykładem współpracy tych dwóch światów. Dziś na uczelni odbyła się konferencja prasowa na temat nowego projektu Politechniki Świętokrzyskiej CENWIS z udziałem Adama Jarubasa, marszałka województwa świętokrzyskiego.
politechnika kielce logoPlan budowy stadionu lekkoatletycznego przy Politechnice Świętokrzyskiej nabiera realnych kształtów. Projekt obiektu jest już gotowy, uczelnia będzie zajmowała się teraz pozyskaniem funduszy na tę inwestycję. Inwestycja pochłonie ponad 14 milionów złotych.
politechnika kielce logoRuszyła Legia Akademicka - specjalny program realizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej, przeznaczony dla studentów. Program nauczania będzie obejmował w sumie 30 godzin zajęć, w tym zajęcia praktyczne i teoretyczne. W grudniu na Politechnice Świętokrzyskiej odbyło się spotkanie organizacyjne, które poprowadził przedstawiciel MON.
Konsorcjum COP - Tradycja, ObronnośćWładze Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Świętokrzyskiej oraz Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu deklarują powołanie konsorcjum COP – Tradycja, Obronność. Celem tej współpracy jest wsparcie przemysłu zbrojeniowego.
psw logoStudenci Politechniki Świętokrzyskiej będą mieli okazję, aby zaprezentować swoją pracę inżynierską lub magisterską w konkursie na najlepszą pracę dyplomową. Konkurs został przygotowany przez Kielecki Park Technologiczny, Politechnikę Świętokrzyską, a także lokalne firmy, działające na terenie województwa.
psw logoZespół studentów z Politechniki Świętokrzyskiej pracuje nad przygotowaniem bolidu, który weźmie udział w międzynarodowych zmaganiach z cyklu Greenpower. Kielce dołączą do miast, w których powstają wyścigowe bolidy. Studenci z Politechniki Świętokrzyskiej pracują właśnie nad przygotowaniem konstrukcji nadwozia oraz ramy pojazdu.
politechnika kielce logoAbsolwenci architektury na Politechnice Świętokrzyskiej otrzymali duże wyróżnienie. 8 lutego 2017 r. podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, odbył się finał konkursu Tubądzin Design Awards, w którym nagrodę Grand Prix w wysokości 10 000 zł, wyjazd na Salone del Mobile 2017 oraz statuetkę Monolith zdobyli: Monika Kalita i Kamil Cedzyński za wspólny projekt łazienki.
politechnika kielce logoJest już nowy pojazd kosmiczny autorstwa studentów Politechniki Świętokrzyskiej! Młodzi pasjonaci robotyki przygotowują się do zawodów University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych. Teraz łazik musi pomyślnie przejść kwalifikacje. Z 80 zgłoszonych drużyn z całego świata, zostanie wybrana finałowa 30. Trzymamy kciuki!
politechnika kielce logoW ostatnim czasie Politechnika Świętokrzyska umożliwiła swoim studentom, a także pracownikom naukowym podejście do wszystkich zawodowych certyfikatów SOLIDWORKS. To najchętniej wykorzystywany program do projektowania 3D. Dzięki współpracy z koncernem SOLIDWORKS Corporation Politechnika Świętokrzyska jest jedyną uczelnią w Polsce, na której studenci mają darmowy dostęp do zawodowych certyfikatów.
politechnika kielce logoJeśli zastanawiasz się nad wyborem uczelni i kierunku studiów? Myślisz o tym, aby wybrać kierunek techniczny związany z ochroną środowiska? Nie może Cię zabraknąć na Dniu Otwartym Ekoinżyniera XXI wieku, który odbędzie się na Politechnice Świętokrzyskiej już 24 lutego! Kandydaci na studia będą mieli okazję porozmawiać z wykładowcami oraz ze studentami o tym, dlaczego warto wybrać właśnie politechnikę oraz poznają uczelnie „od kuchni”. Podczas dnia otwartego odbędą się również konkursy, wykłady oraz warsztaty, w których będziesz mógł wziąć udział.
Co nowego na Politechnice Świętokrzyskiej?Przedstawiciele środowiska biznesowego będą mieć teraz znacznie większy wpływ na to, co dzieje się na Politechnice Świętokrzyskiej – zarówno w kwestii dydaktyki, jak i układania programów kształcenia. Gruntownej modyfikacji uległ ponadto plan studiów II stopnia na Kierunku Transport. Od teraz osoby, które ukończą studia oraz dodatkowo 50 godzinny kurs, spełnią wymogi pozwalające na zwolnienie ich z egzaminu państwowego.
UJKJuż 15 listopada 2016 roku w Instytucie Dziennikarstwa i Informacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach odbędzie się konferencja pt. Gry wideo jako forma komunikacji społecznej.
Kieleckie Juwenalia będą odbywać się 16-22.05. Organizatorzy studenckiego święta to Samorząd Studencki Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
W programie organizatorzy zapowiadają Wielkie Grillowanie w Miasteczku Akademickim UJK w poniedziałek 16 maja o godzinie 18:00.

Dnia następnego tj. 17 maja, , o godzinie 19:30 odbędzie się koncert zespołu TABU w Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach.

Bilety kupić można w Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach, Studenckim Klubie WSPAK oraz w Wydziałowych Radach Samorządu Studentów UJK.
Ceny biletów: 5 zł studenci, 15 zł osoby pozostałe.

Na dzień 18 maja przewidziany został Dzień Sportu Akademickiego oraz XVI Finał Kieleckiego Oglądu Kabaretów Studenckich “KOKS 2016” (hala sportowa PŚK). Wystąpią 3 Kabarety – finaliści eliminacji KOKS oraz Gwiazda Wieczoru Kabaret SMILE.

Bilety dostępne do zakupu w klubie Pod Krechą (Al. 1000-lecia P.P.), PizzeriiRoma (Al. 1000-lecia P.P. 16) oraz w klub Kosmos (Galeria Echo).
Koszt biletów: 10 zł studenci, 20 zł osoby pozostałe.

Atrakcją wieczoru będzie koncert Luxtorpedy w Studeckim Klubie WSPAK.
Bilety w cenie: 10 zł studenci, 40 zł osoby pozostałe.

W czwartek 19 maja startuje Korowód Studencki z Miasteczka Akademickiego PŚK, na wieczór tego dnia i od 20 do 22 maja zostały przewidziane koncerty i występy zaproszonych artystów.
Więcej bieżących informacji o koncertach można znaleźć na Facebooku.
Instytut Dziennikarstwa i Informacji UJK w Kielcach zaprasza na Piątą Ogólnopolską Konferencję naukową z cyklu "KSIĄŻKA, BIBLIOTEKA, INFORMACJA-MIĘDZY PODZIAŁAMI A WSPÓLNOTĄ".
Dlaczego warto studiować na Politechnice Świętokrzyskiej?Na temat Politechniki Świętokrzyskiej, jej oferty kształcenia oraz perspektyw zatrudnienia absolwentów rozmawiamy z prof. dr hab. inż. Stanisławem Adamczakiem, Rektorem Uczelni.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->