phoca_thumb_s_logotyp_sn_2010Król Parkietu, Miss Mokrego Podkoszulka, Wieczny Student. Z całą pewnością zdobycie któregoś z tych tytułów jest dla studentów powodem do nieskrywanej radości i dumy. Już niedługo masz szansę zdobyć dużo bardziej prestiżowy tytuł – Najlepszego Studenta Polski! Wystarczy, że weźmiesz udział w Konkursie „Studencki Nobel 2010” organizowanym po raz kolejny przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.
 
Pierwszego marca ruszają zapisy do udziału w konkursie na Najlepszego Studenta w Polsce. NZS daje szansę wybitnym, aktywnym studentom na pochwalenie się swoimi osiągnięciami oraz wygranie cennej nagrody głównej. Formularze zgłoszeniowe dostępne będą na stronie www.studenckinobel.com, a ostateczny termin ich składania mija 31.03.2010r. W tegorocznej edycji konkursu, poza wyłonieniem najlepszego z najlepszych, nagrodzeni zostaną również studenci, którzy mają szczególne osiągnięcia w konkretnej dziedzinie, takiej jak: nauki przyrodnicze, nauki inżynieryjne i techniczne, nauki medyczne i nauki o zdrowiu, nauki rolnicze, społeczne, ekonomiczne, humanistyczne, sztuka, sport oraz języki obce. Jeśli czujesz się mocny w jednej z nich, zawalcz o miano Najlepszego w swojej kategorii.
 
W pierwszym, czyli Uczelnianym Etapie Konkursu (kwiecień 2010), najlepsi studenci z poszczególnych uczelni wyższych zostaną wyłonieni przez Uczelniane Komisje Konkursowe. Drugim szczeblem jest Etap Wojewódzki (maj 2010), który pozwoli na wyłonienie spośród zwycięzców pierwszego etapu najzdolniejszego studenta z danego województwa. Tutaj decydujące zdanie w kwestii oceny uczestników Konkursu będzie miała Wojewódzka Komisja Konkursowa. W czasie Finału, który odbędzie się w czerwcu 2010 r., Krajowa Komisja Konkursowa wyłoni zwycięzcę, czyli Najlepszego Studenta Polski. Konkursowe zmagania zakończą się uroczystą Galą Finałową, która w tym roku odbędzie się w warszawskim Belwederze.
 
NZS docenia nie tylko osiągnięcia naukowe, ale również wszelkiego rodzaju aktywność, która prowadzi do rozwoju osobistego i poszerzania horyzontów. Dlatego przepustką do udziału w konkursie są nie tylko wyniki w nauce, udział w sympozjach, konferencjach, praca w kołach naukowych i referaty, ale również znajomość języków obcych, praktyki, staże, aktywność w organizacjach studenckich, wymiany zagraniczne, osiągnięcia sportowe i inne.
 
Więcej informacji o Studenckim Noblu 2010 na stronie internetowej www.studenckinobel.com
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->