uhp logoW poniedziałek Uniwersytet Jana Kochanowskiego podpisał umowę z firmą Cersanit, która objęła swym zakresem nie tylko praktyki zawodowe dla studentów i staże absolwenckie, ale też zatrudnienie pracowników spółki Cersanit w roli wykładowców oraz eksploatację laboratoriów uczelni na potrzeby produkcji.


Jak donosi PAP, menadżerowie spółki Cersanit przyjmą obowiązki dydaktyczne w wybranych przez siebie dziedzinach na niektórych kierunkach kształcenia UJK. W uzgodnionym zakresie znajdują się nie tylko zajęcia na Wydziale Zarządzania i Administracji, ale nawet konwersatoria z rosyjskiego języka biznesu na Wydziale Humanistycznym. Dodatkowo Uczelnia zapowiada, że w przyszłości specjalizacja w zakresie języka negocjacji i fachowych terminologii ma objąć na tym wydziale także germanistykę i anglistykę.
– Dzięki temu, wzrośnie szansa na zatrudnienie w przyszłości w Cersanicie absolwentów tych kierunków – ocenił prorektor uczelni prof. Janusz Król.

Korzyści jakie czerpie Cersanit ze współpracy dotyczą z kolei możliwości wykorzystywania bazy laboratoryjnej Uczelni na potrzeby prowadzenia różnego rodzaju badań, które w powiązaniu z potrzebami przemysłowymi Cersanitu będą przydatne do wszelkiego rodzaju innowacji technologicznych i udoskonaleń produkcyjnych. Ponadto oferowane przez spółkę studentom kieleckiego uniwersytetu praktyki zawodowe i staże absolwenckie mają stanowić formę preselekcji kandydatów do pracy w Cersanicie – dodał prorektor.

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->