uhp logoNowe laboratoria, aparatura, sprzęt dydaktyczny oraz pracownie naukowe, sale ćwiczeń i wykładowe czekają w Kielcach na pasjonatów kierunków ścisłych i przyrodniczych. Właśnie otwarto liczący w sumie 6000 m kw nowy budynek Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. W tym samym dniu i miejscu odbyła się uroczystość otwarcia obiektu i uczelniany Dzień Otwarty.


Do campusu uniwersyteckiego w Kielcach od rana 26 października zjeżdżały autokary pełne młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych - Nasze zaproszenie przyjęły szkoły z całego Województwa Świętokrzyskiego - mówi Elżbieta Kurkowska z Biura Promocji i Informacji uczelni.

26 października w Campusie Uniwersyteckim przy ulicy Świętokrzyskiej 15 czekamy już od wczesnych godzin porannych na uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa - mówi Jan Duda z Biura Promocji i Informacji.
W oficjalnym otwarciu nowych obiektów wzięły udział władze uczelni z JM Rektorem prof. dr hab. Jackiem Semaniakiem, parlamentarzyści, władze województwa i miasta. Drugi etap rozbudowy infrastruktury dydaktycznej kieleckiego Uniwersytetu kosztuje w sumie 160,4 mln zł, z czego ponad 99% dofinansowane zostało z funduszy unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W budowę, modernizację i wyposażenie obiektów Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego uczelnia zainwestowała 53,5 mln zł. Zyskają na tym przede wszystkim studenci takich kierunków jak ochrona środowiska, informatyka, matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia, biotechnologia, fizyka techniczna oraz informatyka i ekonometria.  

Po części oficjalnej na dobre rozpoczął się Dzień Otwarty, podczas którego promowały się wydziały i instytuty UJK. Na antresoli przygrywały zespoły muzyczne związane z uczelnią, a w obszernym holu licealiści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną bezpośrednio z ust wykładowców i studentów. Przentowały się także koła naukowe i organizacje studenckie. Goście wzięli udział w zajęciach, które będą odbywać się w pracowniach uniwersyteckich - warsztatach, laboratoriach, ćwiczeniach. W ramach Dnia Otwartego odbyły się też takie wydarzenia jak widowisko artystyczne “Świętokrzyska 15 street”, „Kochanowski Top” czyli bicie rekordu czytania twórczości patrona uczelni oraz prezentacja „Akademicki misz-masz - studencka rzeczywistość improwizowana”.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->