Jeśli szukasz możliwości do imprezowania w Kielcach, polecamy dwie drogi. Możesz bawić się w okolicach miasteczek akademickich, przy ul. Śląskiej lub al. Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Znajdziesz tam kluby studenckie, m.in. Wspak i puby przyjazne żakom, np. Konik Polny urządzający co roku mały kielecki Oktoberfest. My jednak namawiamy do wybrania się do centrum miasta, na popularną „Sienkiewkę”.

To ul. Sienkiewicza, ponadkilometrowy deptak wiodący od dworca kolejowego przy placu Niepodległości do placu Moniuszki. Możesz tam pobawić się ze znajomymi, zjeść posiłek przyjazny studenckiej kieszeni lub pójść na romantyczną randkę. To właśnie tam odbywa się jarmark świętokrzyski z wielkim pokazem ogni sztucznych oraz Święto Kielc - trzy czerwcowe dni, podczas których miasto tętni życiem kulturalnym i artystycznym. Do późnych godzin wieczornych odbywają się wtedy koncerty, festyny, imprezy plenerowe, sportowe i rekreacyjne, czynne są muzea, domy kultury i galerie. 

Bawiąc się po zajęciach w Kielcach z pewnością nie przeoczysz tak świetnej okazji do imprezowania jak Juwenalia. Niekiedy trwają one w stolicy regionu aż tydzień. W pobliżu akademików rozstawiane są grillowiska, rozbrzmiewa muzyka. Jednak dobra zabawa trwa w całym mieście. To nie tylko obowiązkowa parada ulicami miasta, imprezy taneczne w klubach i „koncertowe szaleństwo" podczas kolejnych wieczorów, ale i Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich „KOKS” oraz inne prezentacje twórczości studenckiej. Finał odbywa się na kieleckim Rynku Miasta. Oczywiście w pobliżu „Sienkiewki”.

Na świeżym powietrzu... 

Podejmując studia w Kielcach - zaczynasz naukę w samym sercu Gór Świętokrzyskich. W granicach miasta znajdują się pasma gór: Kadzielniańskie, pokryte lasami bukowo - jodłowymi Dymińsko-Posłowickie, oraz zachodnia część Grzbietu Szydłówkowskiego. Na północy miasto sięga zalesionych Wzgórz Tumlińskich oraz Pasma Masłowskiego, na południowym zachodzie dochodzi do Zgórskich Gór. Najwyższe wzniesienie w Kielcach tworzy Góra Telegraf (408 m n.p.m.) leżąca w paśmie Dymińskim.

Żal byłoby tego nie wykorzystać na intensywną aktywność fizyczną. Czeka na Ciebie na terenie miasta oraz jego najbliższej okolicy siedem nowoczesnych, naśnieżanych stoków narciarskich z wyciągami, wypożyczalniami sprzętu, zapleczem gastronomicznym i parkingami. To nie tylko świetne warunki do narciarstwa zjazdowego, ale i biegowego. Latem zostań na okolicznych wzgórzach, ale przesiądź się z desek na koła. Znajdziesz tutaj aż trzy trasy kolarstwa górskiego o różnym stopniu trudności - dwie na górze Telegraf i jedna wokół Góry Pierścienicy. Z kolei na terenie Stadionu Leśnego wytyczono rowerowy tor przeszkód. Jeśli wolisz kolarstwo rekreacyjne, również nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem łagodniejszych traktów rowerowych. Polecamy leśne, nieoznakowane ścieżki w zachodniej części miasta - okolice Karczówki, Bruszni, Grabiny oraz w pobliżu rezerwatu Wietrznia. Dla „łagodnego" kolarstwa idealny jest też szlak spacerowy wokół Kielc oraz szlaki turystyczne przechodzące przez miasto.

Możesz też po prostu wzuć na stopy trapery i ruszyć pieszo na górskie trasy. W mieście rozpoczyna się, przebiega, bądź kończy ponad 30 tras turystycznych. Szlak widokowy wokół Kielc liczy ponad 80 kilometrów! Dodatkową atrakcję spacerów po stolicy województwa stanowi pięć rezerwatów przyrody leżących w granicach: Ślichowice, Kadzielnia, Wietrznia, Biesak oraz Karczówka. Możesz tam spacerować po skałach liczących sześćset milionów lat, zejść do jaskini, obejrzeć malowidła paleolitycznych ludzi lub zwiedzić nieczynne kamieniołomy i neolityczne kopalnie.

Warto też wiedzieć, że w okolicach Kielc znajdziesz kilkanaście ośrodków jeździeckich.

Poza terenami do rekreacji Kielce kuszą infrastrukturą sportową. Tworzy ją dziewięć hal sportowych, pięć basenów, osiem dużych sal treningowych, pięć stadionów (lekkoatletyczny, wielofunkcyjny oraz trzy piłkarskie), osiem boisk do piłki nożnej i 14 kortów tenisowych. Tuż pod Kielcami, w Miedzianej Górze znajduje się wyścigowy tor samochodowy, zaś w Masłowie - lotnisko sportowo-dyspozycyjne.!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->