Dlaczego warto studiować na Politechnice Świętokrzyskiej?Na temat Politechniki Świętokrzyskiej, jej oferty kształcenia oraz perspektyw zatrudnienia absolwentów rozmawiamy z prof. dr hab. inż. Stanisławem Adamczakiem, Rektorem Uczelni.

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach jest jednym z najnowocześniejszych i najprężniej rozwijających się ośrodków akademickich na terenie Polski. Kandydaci na studia mają do dyspozycji rozbudowaną ofertę kształcenia oraz doskonałą infrastrukturę pięciu wydziałów: Budownictwa i Architektury, Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki, Mechatroniki i Budowy Maszyn, Zarządzania i Modelowania Komputerowego.

Z jednej strony liczba kandydatów na Politechnikę Świętokrzyską pozostaje bez zmian, a z drugiej spada liczba maturzystów w regionie. Czy to znaczy, że mają Państwo więcej kandydatów na studia z innych województw?
Tak, Politechnika Świętokrzyska jest nie tylko uczelnią regionalną, ale każdego roku mamy coraz więcej studentów z innych regionów. Świadomie promujemy naszą uczelnie poza województwem świętokrzyskim i to przynosi rezultaty. Pokazujemy, że studiując kierunki techniczne w Kielcach kandydat otrzymuje pakiet korzyści, których nie otrzyma na innych uczelniach. Promując naszą ofertę skupiamy się na trzech z nich wyrażonych w formule: atrakcyjnie, blisko i tanio.

Jeśli wybiorę Politechnikę Świętokrzyską to otrzymam atrakcyjny program studiów technicznych, ale co potem? Jak wyglądają losy absolwentów uczelni?
Śledzimy losy osób opuszczających progi uczelni i prowadzimy badania na temat ich kariery zawodowej. Wynika z nich, że ponad 80% absolwentów uzyskuje pracę zaraz po ukończeniu studiów. Także ponad 80% pracodawców ocenia, ze kształcimy ich dobrze lub bardzo dobrze. Blisko 90% absolwentów jest dumna, że skończyło Politechnikę Świętokrzyską i gdyby mieli jeszcze raz podejmować studia, ponownie zaczęliby je na naszej uczelni. To potwierdza, ze dajemy dobre wykształcenie i absolwenci mają duże możliwość odniesienia sukcesu zawodowego i materialnego.

Całość wywiadu znajdziecie tutaj: Dlaczego warto studiować na Politechnice Świętokrzyskiej?
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->