politechnika kielce logoAbsolwenci architektury na Politechnice Świętokrzyskiej otrzymali duże wyróżnienie. 8 lutego 2017 r. podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, odbył się finał konkursu Tubądzin Design Awards, w którym nagrodę Grand Prix w wysokości 10 000 zł, wyjazd na Salone del Mobile 2017 oraz statuetkę Monolith zdobyli: Monika Kalita i Kamil Cedzyński za wspólny projekt łazienki.

Projektanci zdobyli również Nagrodę Specjalną – warsztaty w Dorota Koziara Studio w Mediolanie. Kluczowym założeniem przy projektowaniu łazienki było porzucenie wszelkich kompromisów kosztem poszukiwania odpowiedzi na potrzeby oryginalności, wyrafinowania, komfortu i elegancji.
bez kompromisuŁazienka znajdująca się w postindustrialnej kamienicy w centrum miasta przeznaczona jest dla osób celebrujących kąpiel, traktujących ją jako rytuał. Wyeksponowane zostały detale, które podnoszą komfort chwil spędzonych w kąpieli. Transparentna wanna w formie szklanej bańki podkreśla symbolikę wody – spokojnego lustra skłaniającego do kontemplacji, marzenia i odpoczynku“. Monika i Kamil na co dzień pracują w warszawskich pracowniach projektowych.
konkurs architekt

Chcesz wiedzieć więcej na temat studiów prowadzonych na Politechnice Świętokrzyskiej?
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->