psw logoZespół studentów z Politechniki Świętokrzyskiej pracuje nad przygotowaniem bolidu, który weźmie udział w międzynarodowych zmaganiach z cyklu Greenpower. Kielce dołączą do miast, w których powstają wyścigowe bolidy. Studenci z Politechniki Świętokrzyskiej pracują właśnie nad przygotowaniem konstrukcji nadwozia oraz ramy pojazdu.

Zawody Greenpower po raz pierwszy odbyły się w Anglii, gdzie młodzież przygotowywała projekty własnych pojazdów elektrycznych. Wygrywała ta grupa, której bolid pokonał największą ilość okrążeń przy ograniczonym źródle zasilania. Na przestrzeni lat zawody zyskiwały rzeszę fanów, aż w końcu udział w nich brali młodzi ludzie z innych krajów: USA, Portugalii czy Polski.
PS bolidCelem studentów z Politechniki Świętokrzyskiej jest przygotowanie takiego pojazdu, którzy pokona projekty rywali. Grupie studentów zależy przede wszystkim na maksymalnej wydajności. W laboratorium pracują właśnie nad nadwoziem i ramą do pojazdu. Czasu jest niewiele bo polska edycja zmagań międzynarodowego cyklu Greenpower już we wrześniu w Poznaniu. W zawodach liczy się efektywność bolidu i to, ile okrążeń jest w stanie przejechać pojazd, mając do dyspozycji ograniczone źródło zasilania. Każda z drużyn używa silnika elektrycznego oraz akumulatorów samochodowych tego samego typu.Nie pozostało nic innego jak trzymać kciuki za grupę studentów! :)


Jak studiuje się na Politechnice Świętokrzyskiej?
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->