politechnika kielce logoPlan budowy stadionu lekkoatletycznego przy Politechnice Świętokrzyskiej nabiera realnych kształtów. Projekt obiektu jest już gotowy, uczelnia będzie zajmowała się teraz pozyskaniem funduszy na tę inwestycję. Inwestycja pochłonie ponad 14 milionów złotych.

Inwestycji mocno kibicują środowiska sportowe. To ważne bo ich głos przyda się w walce o pozyskanie funduszy. Stadion będzie wyposażony w korty tenisowe, boisko do siatkówki oraz skocznia do skoku wzwyż. To wszystko część wielkiego obiektu sportowego. Wszystko by zachęcić młodzież do ruchu, bo jak przekonuje profesor Barbara Goszczyńska, prorektor uczelni – to najlepszy sposób by pozbyć się stresu. Nowy obiekt sportowy stanie się centrum sportowego życia akademickiego w całym mieście - posłuży nie tylko studentom Politechniki Świętokrzyskiej, ale także studentom Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.


- Będziemy lobbować za tym projektem. Bo w stolicy regionu brakuje obiektów, na których piłkarze mogliby trenować przez cały rok – podkreśla Mirosław Malinowski, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej dodając, że wielofunkcyjny stadion ma być też trampoliną dla studentów, którzy chcą pracować nad swoimi wynikami sportowymi.
Politechnika o wsparcie wystąpi do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Sportu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem stadion powstanie w 2020 roku.
projekt stadionu
Projekt stadionu

Jak studiuje się na Politechnice Świętokrzyskiej?
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->