politechnika kielce logoBez współpracy naukowców i przedsiębiorców można zapomnieć o innowacyjnej gospodarce. Województwo świętokrzyskie ma szansę stać się modelowym przykładem współpracy tych dwóch światów. Dziś na uczelni odbyła się konferencja prasowa na temat nowego projektu Politechniki Świętokrzyskiej CENWIS z udziałem Adama Jarubasa, marszałka województwa świętokrzyskiego.

W murach Politechniki Świętokrzyskiej powstanie nowoczesna baza laboratoriów, które mają dać impuls do rozwoju przedsiębiorczości. To, co dzieje się w zaciszu laboratoriów, ma wykorzystywać przemysł. Na realizację programu CENWIS, PŚk otrzymała blisko 67 milionów złotych z unijnej kasy. W ramach projektu powstanie 6 nowych laboratoriów, pozostałych 6 zostanie doposażonych w nowoczesną aparaturę. Uczelnia wzbogaci się o nowy budynek. To ma być Centrum na miarę XXI wieku. Specjalistyczny sprzęt stworzy szansę na promowanie pomysłów i innowacji w świętokrzyskich firmach.

IMG 3016 resize
Powstała baza ma prowadzić swoją działalność w obszarach inteligentnych specjalizacji regionu: budownictwa, branży metalowo-odlewniczej, zrównoważonego rozwoju energetycznego, technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz usług medycznych. Pierwsze spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami uczelnia zaplanowała 21 lutego br. Budowa nowej bazy rozpocznie się jeszcze w tym roku.

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->