Farmacja to inaczej mówiąc wiedza o lekach. Warto zwrócić uwagę, że nie ogranicza się ona jedynie do produktów pochodzenia syntetycznego. Istotną część wiedzy farmaceuty stanowi także głęboka znajomość leków biologicznych i naturalnych składników preparatów leczniczych oraz kosmetyków. Studia farmaceutyczne oparte są na gruntownej znajomości chemii i biologii. Farmaceuta musi znać nowoczesne technologie wytwarzania leków, nie zapominając o metodach tradycyjnych. Jeżeli chcecie dowiedzieć się nieco więcej o tym kierunku studiów, zapraszamy do lektury odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!


Jak zwiększyć swoje szanse w rekrutacji na Farmację?

Na początek warto sobie uświadomić trudności. Farmacja to marzenie bardzo dużej ilości kandydatów, dlatego o jedno miejsce rywalizuje bardzo wiele osób. Musisz wiedzieć, że zwykle nie są to "przeciętniacy", ale zdeterminowani i świetnie przygotowani abiturienci. Ucz się biologii i chemii. Postaraj się zdać jak najlepiej maturę z przedmiotów, które weźmie pod uwagę komisja rekrutacyjna, bądź dobrej myśli i nie zapomnij, że masz możliwość odwołania się od decyzji komisji!

Jak studiuje się Farmację?

To niezwykle ciekawe i interesujące studia. Znaczna część zajęć ma charakter praktyczny i realizowana jest w pracowniach i laboratoriach. Studenci przygotowywani są do wszystkich aspektów pracy farmaceuty, dlatego już w trakcie nauki spędzają długie godziny w laboratoriach syntetyzując, przygotowując i wytwarzając leki. Wykorzystywane są zarówno metody tradycyjne, jak i najnowocześniejsze osiągnięcia nauki. Dzięki rozwojowi zaplecza dydaktycznego na polskich uczelniach pojawiły się doskonale wyposażone laboratoria, które nie ustępują nawet najlepszym pracowniom na świecie.

Czy warto uczyć się języków obcych w trakcie studiów?

Wszystko zależy od tego, co zamierzasz robić jako absolwent. Jeżeli zamierzasz pracować w gminnej aptece, możesz pomyśleć, że języki obce nie będą przydatne. Co zrobisz, gdy zmienisz zamierzenia? Pozwolisz by brak umiejętności, które powinieneś był zyskać na studiach, pokrzyżowały Twoje plany wyjazdu? Zawsze warto uczyć się języków obcych, nigdy nie wiadomo, co przyniesie Ci los!

Jak przygotować się do poszukiwania pracy po ukończeniu studiów farmaceutycznych?

Lista miejsc pracy dla farmaceutów może być imponująca. Koniecznie zapoznaj się z ofertą koncernów farmaceutycznych. Jeżeli okrywasz w sobie zacięcie naukowe, a mimo tego nie zamierzasz pracować na uczelni, zapoznaj się z ofertami instytutów i laboratoriów badawczych. Jeżeli ujawniasz talenty komunikacyjne i lubisz pracować z ludźmi, koniecznie zapoznaj się z ofertą aptek.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->