Na Filologii chorwackiej poznasz nie tylko historię Chorwacji, ale też jej język i bogatą kulturę. Jest to świetny kierunek także dla osób pragnących nauczyć się innych języków słowiańskich. Tutaj możesz uczyć się co najmniej dwóch. Studia te dają duże możliwości rozwoju. Pozwalają zdobyć konkretną wiedzę, nabyć kompetencje społeczne cenione wśród pracodawców oraz rozwijać zainteresowania. Filologia chorwacka to studia nastawione na praktyczną naukę języka chorwackiego, jego gramatyki, piśmiennictwa i dziejów. Zainteresowani? Zapraszamy do dalszej lektury!

W trakcie studiów:
Studenci Filologii chorwackiej uczą się także historii tego regionu Bałkanów, poznają jego mieszkańców i ich światopogląd. Starają się jak najmocniej "zaprzyjaźnić" z Chorwacją, bo tylko tak są w stanie odkryć jej tajemnice, których państwo to skrywa bardzo wiele. Nabywa się kompetencje językowe i poznaje skomplikowane losy państw Półwyspu Bałkańskiego. Studenci Filologii chorwackiej uczą się gramatyki języka chorwackiego, poznają piśmiennictwo i literacki dorobek Chorwacji. W ofercie studiów oprócz zajęć językoznawczych i literaturoznawczych znajduje się szereg warsztatów poruszających tematykę związaną z kulturą i sztuką wspomnianego kraju. Dużą zaletą studiowania na kierunku Filologia chorwacka jest możliwość nauki drugiego języka słowiańskiego. Do najczęściej wybieranych należą: czeski, serbski i rosyjski. Najlepsi studenci mogą liczyć na stypendia naukowe i możliwość odbycia części studiów na jednym z uniwersytetów w Chorwacji. Dużą popularnością cieszą się ogólnopolskie konkursy translatorskie, organizowane przez jeden z polskich uniwersytetów. Wzięcie udziału w tego typu zawodach jest miarodajnym sprawdzianem umiejętności językowych. Studenci mają również możliwość odbycia staży i praktyk na przykład w instytucjach i placówkach nastawionych na promowanie dorobku kulturowego Chorwacji oraz innych państw Półwyspu Bałkańskiego. 
 
Po studiach:
Na absolwentów Filologii chorwackiej czeka mnóstwo ciekawych miejsc, w których mogą wykorzystać umiejętności nabyte w czasie edukacji akademickiej. Znajdą zatrudnienie we wszystkich placówkach rządowych utrzymujących kontakty dyplomatyczne z Chorwacją. Wiele miejsc pracy czeka także w instytucjach kulturalnych propagujących dorobek kulturowy krajów bałkańskich. Sprawdzą się także w mediach, szczególnie tematycznych. Firmy prowadzące wymianę handlową z chorwackimi partnerami zapewne chętnie skorzystają z pomocy absolwentów opisywanego kierunku studiów. Wreszcie jeszcze jedną możliwością zdobycia doświadczenia jest współpraca z rozmaitymi agencjami turystycznymi, oferującymi wyjazdy do Chorwacji i państw ościennych.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->