Studia na Filologii romańskiej dają niepowtarzalną okazję poznania języka, literatury i kultury Francji oraz innych krajów romańskich. W trakcie nauki student pozna najnowsze tendencje współczesnej humanistyki i opanuje narzędzia do tłumaczenia tekstów i nauczania języka, jak również do pracy w różnych instytucjach kulturalnych i nie tylko. Filologia francuska to także niepowtarzalna okazja do intensywnej nauki tego języka. Studenci poznają także historię, kulturę oraz sztukę, która rozwijała się we Francji na przestrzeni lat. Zapraszamy do lektury!

W trakcie studiów:

W programie studiów znajdują się następujące przedmioty: praktyczna nauka języka francuskiego; wiedza o języku francuskim; wiedza o Francji (jej historii, kulturze i literaturze), filozofia, język łaciński, i przedmioty wybierane przez studenta z przedstawianej corocznie oferty Instytutu i Wydziału Filologicznego. Pogłębiają one wykształcenie romanistyczne i poszerzają je o ogólną wiedzę humanistyczną.

Po studiach:

Absolwenci mogą pracować w różnych gałęziach administracji i gospodarki, wszędzie tam, gdzie istotnym elementem kompetencji jest znajomość języka francuskiego (i innych języków romańskich). Znajdą pracę także jako tłumacze i lektorzy, a ze względu na wszechstronne wykształcenie humanistyczne zatrudnienie czeka na nich m.in. w wydawnictwach, mediach i instytucjach kulturalnych.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->