Indie zamieszkiwane są przez różne ludy, które posługują się w sumie 415 językami i około 1600 dialektami. Konstytucja Indii przyznała specjalny status dwóm językom: hindi i angielskiemu jako oficjalnym językom komunikacji w rządzie centralnym Indii. Ponadto wyróżniono 21 języków, które mogą być przyjmowane przez poszczególne stany federacji jako regionalne języki urzędowe. Języki te należą do różnych rodzin i grup językowych: indoeuropejskich, drawidyjskich, munda i innych. Jeśli fascynujesz się tak różnorodną kulturą Indii możesz rozpocząć studia w tym kierunku.

W trakcie studiów:

Studenci zależnie od specjalizacji i uczelni poznają następujące języki: sanskryt, język tybetański, hindi, język bengalski i tamilski. Poza tym studenci zdobywają wiedzę z dziedziny historii i literatury tych języków, historii Indii, filozofii i religii, różnych aspektów kultury Indii starożytnych i nowożytnych.

Po studiach:

Absolwenci Filologii indyjskiej mogą pracować jako nauczyciele języka, tłumacze, redaktorzy w wydawnictwach i portalach internetowych, w placówkach dyplomatycznych oraz w turystyce.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->