Italianistyka, czyli studia nad włoską kulturą, obyczajowością, językiem, dziełami literackimi oraz mową są dość mało popularnym kierunkiem kształcenia w Polsce. Biorąc pod uwagę potencjał, jaki tworzą te studia można śmiało powiedzieć, że inwestycja w naukę z pewnością zwróci się w krótkim czasie, jeżeli tylko absolwent wykaże się przedsiębiorczością, gotowością do podróży i sprytem. Włoska kultura i obyczaje są jednymi z najciekawszych w Europie, dlatego z pewnością warto je poznać. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do dalszej lektury!


Kultura, literatura i sztuka - podstawy kształcenia na kierunku Filologia Włoska

Nauka odbywa się w formie wykładów, ćwiczeń i seminariów. Niemal przez cały okres studiów najważniejszym z obszarów kształcenia jest praktyczna nauka języka włoskiego. Oczywiście wiedza o języku i mowie, stanowi podstawę do nauki kultury włoskiej. Literatura włoska jest niezwykle bogata, a jej tłumaczenie nie należy do łatwych zadań.

Piękno języka - Italianistyka

Doświadczeni filolodzy często podkreślają jednak, że nie ma nic piękniejszego niż lektura sonetów Petrarki w oryginale. Studia obfitują także w specjalistyczną wiedzę translatoryczną, można bowiem dowiedzieć się, jak przekładać teksty medyczne, ekonomiczne, prawnicze, informatyczne i inne.

Umiejętności i perspektywy zawodowe absolwenta Italianistyki

Liczne ćwiczenia i warsztaty powiększają zakres praktycznych umiejętności językowych studentów. Nauka odbywa się zwykle w małych grupach, dzięki czemu każdy ma szansę pracować w swoim tempie. Język włoski może okazać się bardzo przydatny w komunikacji biznesowej. Doświadczenie licznych managerów i handlowców uczy, że z Włochami najlepiej rozmawiać po włosku. Z tego właśnie powodu absolwenci Italianistyki są bardzo chętnie zatrudniani do działów współpracy międzynarodowej, różnych firm i organizacji.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->