Studia pielęgniarskie kształcące do zawodu w oparciu o najnowocześniejszy sprzęt i warunki laboratoryjne we współpracy z praktykami znającymi specyfikę pracy w Polsce i za granica? Tak właśnie wygląda kształcenie na jednym z najmłodszych w kraju kierunku pielęgniarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach.


Studia pielęgniarskie w GWSH przygotowują do wykonywania opieki pielęgniarskiej w oparciu o nowoczesne metody kształcenia. Uczelnia oferuje studentom zajęcia w Centrum Symulacji Medycznych, które mieści się w budynku szkoły. Tamtejsze studia pielęgniarskie prowadzone są przez aktywne zawodowo pielęgniarki, położne i lekarzy na co dzień pracujących w placówkach medycznych w Polsce i za granicą. Pielęgniarstwo w GWSH to również studia, które uwrażliwiają i uczą postaw etycznych zawodowych oraz życiowych.


Pielęgniarstwo jest bardzo popularnym kierunkiem studiów. Często ujmowane jest jako jedna z dziedzin medycznych. Czym różni się zatem praca pielęgniarska od wykonywania obowiązków lekarskich? W pewnym uproszczeniu można powiedzieć, że lekarz koncentruje się na chorobie. Pielęgniarka skupia natomiast swoją uwagę na chorym. W jaki sposób zdobyć możliwość wykonywania tego zawodu? Należy ukończyć specjalistyczne studia. Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące studiów na kierunku Pielęgniarstwo, zapraszamy do lektury tego tekstu!


Czy nadaję się na studia pielęgniarskie?

W krótkim tekście, z pewnością nie znajdziesz odpowiedzi na tak złożone pytanie. Bardzo wiele zależy od Twoich rzeczywistych motywacji. Jeżeli odnajdujesz w sobie chęć pomocy ludziom chorym, a jednocześnie nie paraliżuje Cię wizja ich cierpienia… jesteś na dobrej drodze. Studia pielęgniarskie wymagają świetnej znajomości biologii, chemii i fizyki, dlatego warto uzyskać dobre oceny na świadectwie maturalnym.

Jak przebiega rekrutacja na kierunek Pielęgniarstwo?

Niełatwo otrzymać indeks Pielęgniarstwa na dobrej uczelni. Bywa, że o jedno miejsce rywalizuje nawet kilka osób. Rozszerzona matura z biologii z dobrym wynikiem to najczęściej najlepszy argument dla komisji rekrutacyjnej.

Na czym polegają studia pielęgniarskie?

Studia pielęgniarskie to połączenie praktyki i teorii, dlatego uczelnie oferują studentom zróżnicowane formy zajęć. Należą do nich wykłady, ćwiczenia, laboratoria, praktyki i seminaria. Już w trakcie studiów adepci pielęgniarstwa spotykają chorych, doskonaląc swoje umiejętności zawodowe. Bardzo istotne jest też przygotowanie merytoryczne: obejmuje ono praktycznie wszystkie dziedziny medycyny, w zakresie który jest konieczny do przyszłej pracy zawodowej.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->