Projektowanie aktywności społecznej to autorskie studia poszukiwane zarówno na rynku pracy w Polsce, jak i w Europie. Według prognoz demograficznych i ekonomicznych zmieniają się struktury wiekowej ludności, co przyczynia się do wzrostu popytu na usługi zdrowotne i opiekuńcze, więc zapotrzebowanie na specjalistów w tych dziedzinach będzie stale rosło. Jakie przedmioty należy wybrać na maturze, aby dostać się na ten kierunek studiów? Czego uczą się studenci na ćwiczeniach oraz wykładach? I wreszcie: jakie perspektywy zawodowe czekają na absolwentów?
W trakcie studiów: Studia na kierunku Projektowanie aktywności społecznej obejmują przedmioty kierunkowe z zakresu m.in.:
- Pedagogiki ogólnej,
- Psychologii ogólnej i społecznej,
- Polityki i ekonomii społecznej,
- Prawa cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego,
- Socjologii,
- Zrównoważonego Rozwoju Społecznego,
- Gerontologii społecznej.
Po studiach: Absolwent kierunku Projektowanie aktywności społecznej jest przygotowany do pracy w instytucjach, które działają na rzecz pomocy rodzinie, centrach interwencji kryzysowej, domach dziecka, ośrodkach adopcyjnych i rodzinach zastępczych, domach opieki społecznej, organizacjach pozarządowych związanych z ekonomią społeczną, firmach zajmujących się doradztwem personalnym, domach kultury i w instytucjach zatrudniających animatorów czasu wolnego oraz miejscach aktywności społecznej.
|
|