kielce_targi150Są miejscem spotkań, wymiany doświadczeń, pomagają młodzieży w wyborze dalszej drogi kształcenia, a nauczycielom dostarczają wiedzy zawodowej. Targi edukacyjne w Kielcach obchodziły w ubiegłym roku jubileusz 15-lecia. Uroczystym obchodom towarzyszyło ponad 80 wydarzeń: konferencji, warsztatów, charytatywnych zbiórek książek, różnego typu prezentacji. Oferty 163 wystawców obejrzało blisko 11 tysięcy zwiedzających. Także i w tym roku organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji.
 
Każdego roku wystawa ta – ciesząca się niezmiennie ogromną frekwencją – przyciąga tysiące uczniów, przedstawicieli samorządów, dyrekcji szkół, nauczycieli i pedagogów. Powód jest jeden – to właśnie podczas Targów EDUKACJA można zapoznać się ze wszystkim, co najnowocześniejsze w oświacie i wychowaniu. W programie imprezy znajduje się bowiem nie tylko prezentacja podręczników i książek dla uczniów, studentów oraz nauczycieli, ale również propozycje związane z nauką, kształceniem oraz zdobywaniem wiedzy i umiejętności. Na kieleckich targach co roku prezentowana jest bogata oferta podręczników dla wszystkich poziomów nauczania, kompletne wyposażenie placówek oświatowych oraz oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych i wyższych z całej Polski.
 
Dyrektorzy i Kuratorzy
 

XVI Targi Edukacyjne EDUKACJA

16-18 marca 2011

Targi Kielce,

ul. Zakładowa 1

25-672 Kielce

www.targikielce.pl

XVI Targi Edukacyjne EDUKACJA oferują też bogaty program spotkań autorskich, konferencji i seminariów poświęconych szeroko rozumianej tematyce edukacji oraz promocji nowych wydawnictw.
 
W odpowiedzi na poruszane wciąż kwestie ważnych problemów polskiego szkolnictwa podczas targów EDUKACJA odbędzie się VIII Ogólnopolskie Forum Dyrektorów pod hasłem „Od kredy do tablicy interaktywnej, czyli polska szkoła między tradycją a nowoczesnością”, organizowane przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w partnerstwie z Targami Kielce i Fundacją Instytut Nowoczesnej Edukacji. Tradycyjne już spotkanie kadry kierowniczej oświaty, samorządowców i liderów oświaty gromadzi corocznie blisko 500 uczestników. W marcu w obradach wezmą udział także delegaci zagranicznej wizyty studyjnej - przedstawiciele placówek oświatowych z krajów europejskich, zaproszeni przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Wśród wykładowców Forum znajdzie się tym roku Robert Korzeniowski – okazję do spotkania z Nim będą mieć także uczniowie.
 
Ciekawą tegoroczną propozycją jest też Forum Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej pt. „Wczesna edukacja na miarę każdego dziecka”. Wezmą w nim udział dyrektorzy i nauczyciele z przedszkoli, pierwszych klas szkoły podstawowej i świetlic szkolnych, a także wizytatorzy i doradcy metodyczni.
Przez 3 dni trwania Targów Edukacyjnych organizatorzy będą też gościć Kuratorów Oświaty z całej Polski. Oprócz przygotowanego specjalnie dla nich Forum wezmą oni również udział w spotkaniach i konferencjach towarzyszących targom.
 
Porady i nagrody
 
Podczas trzech dni trwania Targów Edukacyjnych nauczyciele, uczniowie oraz przedstawiciele kadry kierowniczej będą mogli zasięgnąć porad związanych z interpretacją prawa oświatowego, prawami i obowiązkami ucznia oraz praktycznymi aspektami wdrażania reformy programowej. Organizatorzy, jak co roku, przygotują specjalne punkty informacyjno-konsultacyjne dla uczestników.
 
Wystawcy będą przedstawiali uczestnikom swoją ofertę w dwóch osobnych pawilonach. W jednym zaprezentują się wydawcy oraz producenci pomocy dydaktycznych i wyposażenia dla szkół, w drugim placówki oświatowe, szkoły i uczelnie wyższe.
 
XVI Targi Edukacyjne EDUKACJA zostały objęte Honorowym Patronatem przez Ministra Edukacji Narodowej i Polską Izbę Książki. Wystawcy którzy zaprezentują najciekawszą, najbardziej innowacyjną i użyteczną dla polskiej oświaty ofertę mogą oni zostać uhonorowani: Pucharem Ministra Edukacji Narodowej, medalami i wyróżnieniami Targów Kielce, a także plakietką „Klasy Marzeń”. Magazyn Literacki Książki przyzna natomiast Nagrody im. Filipa Kallimacha za najważniejsze inicjatywy edukacyjne.
 
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.edukacja.targikielce.pl

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->